Nasza oferta  Multimedia Cafe  Nasze produkty  Kontakt   Internetowa przeglądarka cyfrowych map

Internetowa przeglądarka cyfrowych map Multimedia Cafe MapViewer, przeznaczona jest do prezentacji cyfrowych map w sieci internet i intranet. Wykonana jest ona jako plugin do przeglądarek internetowych. Dostępne są wersje działające na wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach internetowych pracujących pod systemem operacyjnym Windows: Internet Explorer, Netscape, Mozilla, Opera, CompuServe.

Dzięki wykorzystaniu technologii plugin'ów przeglądarka MapViewer charakteryzuje się bardzo dużą szybkością działania (rysowania warstw mapy) oraz złożoną funkcjonalnością. Dzięki tej technologii możliwe jest również przechowywanie map na dysku użytkownika, co redukuje ilość przesyłanej informacji przy ponownym wejściu na stronę - określona warstwa mapy jest przesyłana jedynie wtedy gdy zaszły w niej jakieś zmiany. Ponadto warstwy mapy przesyłane i przechowywane są w formie skompresowanej.

Prezentowane w przeglądarce mapy mają układ warstwowy, dzięki temu możliwe jest pełne wykorzystanie zalet prezentowania map cyfrowych. Po pobraniu mapy działanie przeglądarki jest całkowicie autonomiczne - wszystkie operacje np.: powiększanie, włączanie/wyłączanie warstw, wyszukiwanie, odbywają się lokalnie u użytkownika programu. Dzięki temu wszystkie operacje są natychmiastowe - nie potrzebny jest kontakt z serwerem internetowym.

Najnowsza wersja 2.0 przeglądarki MapViewer dzięki współpracy z odpowiednią aplikacją - serwerem map umożliwia również dodawanie własnych obiektów do prezentowanej mapy. Obiekty takie po dodaniu widoczne są natychmiast na mapie.

Przeglądarka map Multimedia Cafe MapViewer obsługuje wszystkie najważniejsze formaty map cyfrowych. Może ona importować i prezentować następujące formaty map numerycznych: MapInfo Interchange (MIF), ArcView Shapefile (SHP), ESRI ARC/INFO Coverage, Intergraph DGN, Comma-delimited (CSV), Atlas BNA. Bogactwo dostępnych formatów danych wejściowych powoduje, że przeglądarka ta może w prosty sposób prezentować mapy wykonane za pomocą najlepszych narzędzi GIS-owych.

Przeglądarka MapViewer wraz z odpowiednim programem serwera map została w całości wykonana w firmie Multimedia Cafe. Jest to nasze autorskie rozwiązanie.Poniżej prezentujemy najważniejsze właściwości naszej przeglądarki map:

 • włączanie/wyłączanie dowolnych warstw prezentowanej mapy,
 • pomiar odległości,
 • poszukiwanie obiektów na mapie,
 • dowolne powiększanie/pomniejszanie mapy,
 • powiększanie zaznaczonego fragmentu mapy,
 • płynne przesuwanie mapy,
 • drukowanie aktualnie widocznego fragmentu mapy,
 • automatyczne przenoszenie do opisu obiektów widocznych na mapie po kliknięciu na nich,
 • możliwość wstawiania w dowolnych publikacjach (np. na stronie internetowej) odnośników do mapy wskazujących określony punkt na mapie,
 • możliwość dodawania własnych obiektów opatrzonych ikonkami i linkami do opisu, do warstwy obiektów użytkowników,
 • skalowalność warstw mapy - wzrost ilości wyświetlanych szczegółów wraz ze wzrostem powiększenia,
 • duża szybkość działania mapy (rysowanie warstw, przesuwanie mapy),
 • autonomiczność przeglądarki - po pobraniu mapy wszystkie operacje na mapie odbywają się lokalnie,
 • wysoka kompresja plików map powodująca redukcję ilości przesyłanych danych,
 • mały rozmiar instalatora mapy - tylko 157 KB dla Internet Explorera (instalator w formacie cab).

Możliwe zastosowania przeglądarki MapViewer


Przeglądarka map numerycznych MapViewer może służyć do prezentowania w internecie: planów miast, planów zagospodarowania przestrzennego, schematów ciągów komunikacyjnych. Dzięki układowi warstwowemu możliwe jest prezentowanie na tej samej mapie wielu różnych informacji nie zakłucających się wzajemnie (można w prosty sposób wyłączyć warstwy mało interesujące w danym momencie).

Wbudowany do przeglądarki mechanizm dodawania obiektów przez użytkowników pozwala na umieszczanie na mapie: firm, sklepów lub innych obiektów użyteczności publicznej powiązanych z opisem zawartym na stronach internetowych.

Przeglądarka MapViewer przeznaczona jest głównie do pracy z serwerem map. Możliwa jest jednak praca z pojedynczym lokalnym plikiem mapy. Dzięki temu może być ona wykorzystana do tworzenia prezentacji i programów na płytach CD-ROM. Przeglądarka ta może być również w prosty sposób osadzona w dowolnej aplikacji działającej pod systemem Windows.
Outsourcing, usługi informatyczne, oprogramowanie, programy, aplikacje, programowanie, na zamówienie, pisanie programów, c++, c#, ASP, NET, SQL, MSSQL, javascript, plugin, IIS, klient-serwer, client-server, obróbka, dźwięku, RSS, Reader, monitoring, video, Outsourcing informatyczny it, c++,usługi informatyczne,Gdynia,usługi programistyczne,programowanie, C++,ASP,C#,aplikacje,programy,Outsourcing C++ C#,usługi pisanie programów informatyczne,aplikacje serwerowe i desktopowe c++ c#,programistyczne, roboty internetowe c++ c#,systemy informatyczne c++ c#,Outsourcing it asp,programowanie,usługi informatyczne i programistyczne,Gdańsk,Sopot,Gdynia,trójmiasto,usługi pisanie programów,prace informatyczne

 Label © Multimedia Cafe 1997 - 2017